Сећање на хероја пуковника Миленка Павловића

Народна библиотека Осечина  обележила је годишњицу херојске погибије пилота пуковника Миленка Павловића. пригодним програмима 20 година након херојске погибије храброг пилота. На свечаној академији у великој сали Народне библиотеке Осечини истакнуто је да је Миленко био ратник и витез и да је са јуначким срцем одлетео у легенду, знајући да ће својим животом заштитити млађе пилоте.
Програм обележавања је почео на позајмном одељењу Библиотеке отварањем изложбе литерарно-ликовних радова на тему Миленко Павловић – пилот, а потом ју у 19 сати  одиграна представа Приштинског позоришта „Женидба“. Подгорина се одужила свом славном пилоту Миленку Павловићу називом улице у Осечини, која је понела је његово име... На иницијативу Осечине и пилотове породице, марку са ликом Миленка Павловића пустила је у оптицај Пошта Србије.  Народна библиотека Осечина је уз подршку Миленкове породице и "Уна мега шопа" из Ваљева приредила друго допуњено издање монографије  Живана Ј. Грујичића „Живот и смрт Миленка Павловића пилота – пуковника”  .