СУБОТИЦА - Свечани кабаре

Поводом Дана жена, 8. марта 2017. године, у Каталошкој соби Градске библиотеке Суботица отворена је изложба „Суботичке уметнице и књижевнице своме граду“ аутора Милета Тасића, након чега је у читаоници Научног одељења уследио „Освежавајуће горки свечани кабаре библиотекаркама“ према књизи „Библиотекарка“ Мирка С. Марковића. Програм је функцији афирмисања библиотечко-информационе делатности с посебним акцентом на улогу жене и окупља библиотекаре образовних и културних институција Суботице и околине. Уз синхронизовано откривање тајни библиотека - библиотекара и библиотекарки,  весели мушки библио дует МАРКОВИЋ - ТАСИЋ предао се пред АКТИВОМ БИБЛИОТЕКАРКИ СУБОТИЦЕ и препустио све у њихове руке, а оне... Шта би друго, него узеше своје књиге у руке и одржаше прави ЧИТАЛАЧКИ ЧАС:
СУБОТИЦА ЧИТА БИБЛИОТЕКАРКУ !