ПОЖАРЕВАЦ - КОСТОЛАЦ, Монотеизам

У Библиотеци у Костолцу, огранку Народне библиотеке - Илија М. Петровић, Пожаревац, у среду 19. јула 2017. године, одржано је веома едукативно предавање - Монотеизам - религија нашег времена и нови религијски покрети. Александар Вујичић, костолачки вероучитељ, говорио је о религијском феномену, који је изузетно важан и актуелан у свим епохама. О историји монотеизма (сама реч потиче од грчке речи MONOS - један и THEOS - Бог) и о три најутицајније монотеистичке религије познате у историји светске културе -јудаизму, хришћанству и исламу – посетиоци Библиотеке могли су чути пуно занимљивих података, јер су све три религије тесно повезане једна са другом, али истовремено се разликују по питању догматског учења. Циљ овог предавања је указивање на основне карактеристике сваке религије посебно, на њихов значај и утицај на човечанство, као и истицање сличности и разлика унутар ове три велике религије.