Обележен 91. рођендан Библиотеке града Београда

Библиотека града Београда обележила је 11. јануара 2022. године, 91 годину постојања. Том приликом додељене су награде „Марија Илић Агапова” – за најбољег библиотекара града Београда, „Глигорије Возаровић” – за најбољег издавача и награда за најчитанију књигу страног аутора, награда „Читалац године” и „Повеља за изузетан допринос”.

Присутним гостима, представницима медија и добитницима награда испред Министарства културе и информисања Републике Србије се обратила Данијела Ванушић, помоћник министра за заштиту културног наслеђа и дигитализацију, Иван Карл, секретар за културу Града Београда и Јасмина Нинков, директорка Библиотеке града Београда, која је истакла значајна остварења Библиотеке у 2021. години.