Нови БИБЛИОБУС за Алексинац

Четири локалне самоуправе Нишавског управног округа Алексинац, Мерошина, Гаџин Хан и Дољевац добиле су средства из републичког буџета за унапређење пронаталитетне политике.  Алексиначки пројекат  ,,БИБЛИОБУС – ПОКРЕТНА БИБЛИОТЕКА“ је привукао посебну пажњу Министарства за популациону политику и демографију.  Алексиначки пројекат односи се на куповину два комби возила, једног за Библиотеку „Вук Kараџић”, а другог за Предшколску установу „Лане”. За ова два возила Алексинцу је одобрено 7.968.600 динара, док је укупна вредност пројекта процењена на 10.485.000 динара.

Садашње возило иако недовољно прилагођено за потребе покретне библиотеке је постигло јако добре резултате на терену, али временом је дотрајало и указала се потреба за новим  због неприступачних сеоских  терена. Са циљем да се побољша квалитет услуга покретне библиотеке чије услуге користе углавном деца основношколског узраста Библиотека ,,Вук Караџић“ пријавила се за учешће на конкурсу у Министарству за популациону политику и демографију РС пројектом за нов Библиобус. Овај пројекат обухвата побољшање квалитета услуга које пружа покретна библиотека, повећање књижног фонда, могућност уласка деце у возило у коме се налазе полице са књигама и одабир истих, доживљај деце да су у мини библиотеци. Оно што је ново за покретну библиотеку је реализација радионица које ће се одржавати у новом библиобусу и предавања стручних лица о здравом стилу живота и здравим навикама, а такође се планирају и посете писаца и песника са територије алексиначке општине у новом библиобусу као и многе друге интерактивне активности.