Kњижевно вече ужичких професора

У Читалишту Библиотеке представљен је књижевноисторијски рад ужичких професора са Београдског универзитета, проф. др Јелене Панић Мараш и проф. др Предрага Петровића. Књижевно вече је отворила директорка Народне библиотеке Ужице, Душица Мурић речима Милутна Ускоковића указавши на значајне ствараоце који су живели или и даље живе  у нашем граду. Понос завичаја  представљају и они који су потекли из ужичког краја, а живе ван родног места. О књигама су осим аутора, говорили су проф. др Љиљана Костић и проф. др Гојко Тешић.

Аутори су истакли задовољство  што свој рад представљају у родном крају испред људи који су утицали на њихово одрастање и  усмерење. Проф. др Гојко Тешић је закључио да и Јелена и Предраг представљају зенит савремене српске историје књижевности.