ИЗЛОЖБА У ЧАСТ ВИСЛАВЕ ШИМБОРСКЕ

У Музеју завичајних писаца, библиотеке у Ваљеву,  отворена је изложба у част пољске нобеловке Виславе Шимборске. Ове године се обележава 100 година од рођења песникиње и у част овог јубилеја уприличена је изложба која приказује њен живот и стваралаштво. Након Београда и Чачка поставка је стигла и у Ваљево, као резултат сарадње Матичне библиотеке са више партнера: Амбасадом Републике Пољске, Фондацијом „Вислава Шимборска“ и Издавачком кућом „Трећи трг“.На отварању изложбе окупљеној публици и новинарима, након музичког дела програма, обратиле су се директорка Библиотеке Виолета Милошевић и заменица амбасадора Републике Пољске Ана Перл. У њиховим обраћањима је истракнута могућност будуће сарадње амбасаде и библиотеке, кроз нове заједничке пројекте.