Сајам поезије у Смедеревској библиотеци

На Позајмном одељењу Народне библиотеке Смедерево свечано је у оквиру програма 54. Међународног фестивала поезије Смедеревска песничка јесен отворен традиционални Сајам поезије, чак 23 по реду. Ове године на Сајму су изложене песничке књиге објављене између два фестивала, и то из фондова Библиотеке, на српском језику и на страним језицима, овогодишња издања Фестивала, као и ретроспектива фестивалске едиције Златни кључ и Златни кључић.Многобројним присутним песницима и осталим гостима најпре се обратила Марина Лазовић, директорка Библиотеке, говорећи о дугој традицији Сајма поезије и пожелевши добродошлицу фестивалу Смедеревска песничка јесен и у просторе библиотеке. Своје одабране књиге Библиотеци су свечано поклонили песници учесници на овогодишњем фестивалу: Бранко Стевановић, Војин Тривуновић (Република Српска), Војкан Ивковић, Елеона Инес Капоне (Италија), Енес Халиловић, Зосим Попац, Јенс Финк-Јенсен (Данска), Јован Н. Бундало, Кајоко Јамасаки (Србија–Јапан), Марко Стоиљковић, Миливоје Р. Јовановић, Мирослав Алексић, Себастијан Натан (Данска) и Ранко Павловић.