Семинар о рецензирању за истраживаче
Одељење за научне информације Народне библиотеке Србије одржало је, у сарадњи са Центром за промоцију науке, успешан семинар о рецензирању за истраживаче, који је у Народној библиотеци Србије отворила управница Јасмина Нинков.Током четворочасовног семинара, којем је присуствовало 250 учесника, предавачи су говорили о темама у распону од тога како добро урадити рецензију, преко етичких аспеката рецензирања, до епистемолошких аспеката писања и рецензирања научних радова и функционисања специфичних рецензентских мрежа и платформи као што је Publons.



У Народној библиотеци Србије одржана свечаност којом је у присуству многобројних званица обележено 194. године њеног постојања, поводом чега се присутнима обратила в. д. управника Јасмина Нинков, која се у садржајном излагању осврнула на досадашњи рад ове институције и изнела планове за њену будућност, а затим је пригодан и надахнут говор одржао и министар културе у Влади Републике Србије Никола Селаковић.




