ПРИЈЕПОЉЕ - WEB БИБЛИОТЕКА

На основу резултата у развоју наступа библиотеке на интернету, унапређењу веб апликације библиотеке www.biblioteka-prijepolje.com и заживљавању у свакодневици локалне и глобалне заједнице Интернет клубудружење интернет стваралаца Србије, доделио је Библиотеци „Вук Караџић“ у Пријепољу награду за WЕB Библиотеку 2016. године.
Плакету за WЕB библиотеку 2016. директорки Библиотеке „Вук Караџић“, Садији Хоџић уручио је председник УО Интернет клуба, Мирко Марковић на конференцији за штампу која је овим поводом приређена у просторијама библиотеке.
У образложењу Управног одбора Интернет клуба, који је доделио награду наводи се да се овогодишња плакета додељује као резултат континуитета и истрајности у примени интернет технологија у раду библиотеке и праћењу културног миљеа локалне заједнице од 2005. године до данас.То је приступ глобалној мрежи у коме је библиотека средиште размене и креирања информација о културним дешавањима и садржајима једне средине на глобалном простору, Значај овогодишње награде је у томе што је ова библиотечка комуникација на глобалној мрежи постала поуздани извор информација и реално огледало активности једног субјекта културе и образовања у ширем смислу.