КИКИНДА - одржана прва смотра

На почетку  су O ХОРТИКУЛТУРНИМ БИБЛИОТЕКАМА, говорили директор Народне библиотеке „Јован Поповић“ Кикинда и Мирко С. Марковић, библиотекар саветник.

У радном делу је прво мр Слободан Стевановски представио методе и резултате пројекта „Дигитална Ковачица: МУЛТИЕТНИЧКИ ХЕРБАРИЈУМ“ (дигитализована дела наивних уметника Ковачице)к затим је Снежана Ђениђ из библиотеке "ЉУбиша Р. Ђенић" Чајетина, присутне упознала са активностима "Фестивала пољског цвећа" на Златибору уз несдвакидашњу изложбу дечјих уметничких радова " Цвеће родног краја"  и премијеру химне фестивала коју су написали и извели млади чланови библиотеке. Посебну посластицу било је излагање Јасмина Иванковић која представила рад пчеларске секције у библиотеци „Димитрије Туцовић“ из Лазаревца и њихову улогу у хортикултурним пројектима локалне заједнице и библиотеке.

У дворишту библиотеке су проглашени резултати такмичења ДИГИТАЛНИ ХЕРБАРИЈУМ и додељене награде

ЦВЕТНОГ ЦЕНТРА БИО САН о првог електронског часописа ХОРТИКУЛТУРЕ -

1. место е-хербаријум из ОШ"Васа Стајић" Мокрин:

2.место е-хербаријум из ОШ "Братство-јединство" Банатска Топола:

3.место е-хербаријум из ОШ"Славко Родић" Банатско Велико Село:

посебне награда за е-хербаријум из ОШ"Петар Kочић" Наково, секција "Чувари природе"

и Хортикултурног огранка Вранић - Барајево БГБ библикотеке-огранка "Лаза Коистић"

Посебно инетресовање и искрене емоције изазвало је извођење  Хортикултурне позоришна представа полазника драмске секције огранка Народне библиотеке „Јован Поповић“ из Мокрина