Дан библиотеке у Јагодини

У четвртак, 25. априла 2019. године, свечано и у присуству многобројних пријатеља и гостију, прослављен је Дан библиотеке. Том приликом је представљена публикација „ Прилог завичајној библиографији Јагодине 2012 – 2018“ ауторке Марије Црнковић, награђени су најбољи читаоци у току 2018. године и уручене захвалнице појединцима и установама са којима Библиотека има дугогодишњу успешну сарадњу...Међу многобројним функцијама које Народна библиотека „Радислав Никчевић“ обавља у својој локалној заједници јесте и тродеценијска издавачка делатност. Наиме, библиотека је до сада потписана као издавач преко 100 публикација. Најновија међу њима је стручна публикација „Прилог Звичајној библиографији Јагодине “која представља наставак библиографије завичајних стваралаца из 2012. године. Аутор публикације која је овом приликом представљена је Марија Црнковић, библиотекар у јагодинској Народној библиотеци. Завичајни писци и њихово стваралаштво су посебна драгоценост за све градове и све библиотеке. У име дугогодишње успешне сарадње са њима, као и са осталим појединцима и установама, директор им је, у овом свечаном дану, уручио у име Библиотеке захвалнице као симболични знак пажње и захвалности.