"Забрањена љубав у граду" са гимназијалцима

Зрењанинска библиотека је наставила рад са младима. Овога пута у гостима су били гимназијалци, са којима је разговарано о Другом светском рату, антифашизму. Све је само започето, зачепркано причом о начинима стварања идентитета. На иницијативу професора филозофије, Едија Дарушија, а у оквиру часа грађанског васпитања, били су нам ученици ИИ/1 Зрењанинске гимназије, са којима смо радили сторителинг радионицу, и слушали причу „Забрањена љубав у Зрењанину“. Радионицу је водио Влада Арсенић, аутор приче која поставља питања шта једну „романсу“ чини бесмисленом, смеју ли то бити класне или националне одреднице, шта се дешавало у Зрењанину током Другог светског рата, али сва ова питања дата су кроз приповедање, не кроз предавање, у радној, али опуштеној атмосфери тинејџ кутка који полако стасава у Библиотеци. На нашу велику радост, дружења са гимназијалцима и професором Едијем Дарушијем наставиће се и наредних недеља, па ћемо моћи да наставимо и разговор о питањима која смо отворили.